İki bluz daha...

 Dikiş dikmek benim için bir çeşit terapi yöntemi. Dikerken hiçbirşey düşünmüyorsun sadece elindeki işe konsantre oluyorsun ayrıca bir şeyler üretmeyi seviyorum:=) Bu hafta sonu iki bluz daha diktim. İlki geometrik desenlere sahip mor şifon kumaş. Bluzun arkasını ve kol ağızlarına düz mor kumaş uyguladım. İkinci bluz  ise beyaz-turkuaz renkte kumaş. Aynı şekilde onun da kol ağızlarına ve arkasına düz turkuaz kumaş uyguladım. Bu iki bluz çok tatlı iki insana gidiyor, güle güle kullansınlar...13 yorum

 1. ellerinize sağlık çok güzel olmuş güle güle kullansınlar şifon kumaşları hangi dikiş ayarında kaç numara iğneyle dikiyorsunuz acaba ??

  YanıtlayınSil
 2. gamzeciğim, valla şifon ayarı falan yapmadan dikiyorum. İğnesi standart iğne, dikiş ayarı da 2,5'da kullanıyorum. Ama sen istersen önce işine yaramayan bir şifonda dene, hangi ayar büzdürmeden güzel dikiyorsa odur. çünkü her makinanın ayarı başka başkadır.

  YanıtlayınSil
 3. Harika! Hep heves ederim ama o sabır yok bende. Güle güle giy!

  YanıtlayınSil
 4. elinize sağlık,kalıpsız dikiyordunuz değil mi bu bluzları?Aslında mevcut bir bluzdan kumaşın üstüne koyup,biçmeyi,dikmeyi gösteren bir post yapsanız çok güzel olur :) çünkü bu bluzlar çok güzel

  YanıtlayınSil
 5. Sezer aramızda kalsın ama bende de sabır yok o yüzden kalıpsız dikiyorum:=)

  YanıtlayınSil
 6. özgü'nün annesi; önceki yazılarımda aynı senin dediğin gibi nasıl diktiğimi adım adım fotoğrafladığım "rengarenk" adlı bluz mevcut. Bir göz at, işine yarayacağını umuyorum.

  YanıtlayınSil
 7. ikiside çok güzel olmuş.tiril tiril ,çok rahat görünüyorlar.

  YanıtlayınSil
 8. hemmen bakıyorum :)

  YanıtlayınSil
 9. Bunları ne aralık diktin.Çok güzel olmuşlar

  YanıtlayınSil
 10. Renkleri çok uyumlu ayarlamışsın dışarıda bile böylesini bulşmak çok zor ellerine sağlık

  YanıtlayınSil
 11. Eline sağlııık, yine çok güzel :)

  YanıtlayınSil
 12. çok güzel olmuş ikisi de ellerine sağlık bende gönlüme göre dikmek istiyorum ama bi öğretenim yok elimde takılıyorum :)

  begumyagci.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 13. ikiside çok güzel ama turkuaz olana bayıldım.. ellerine sağlık:)

  YanıtlayınSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.