Yağmur Sonrası

Tatilde okuduğum Mart Menekşeleri'nin yazarı Sarah Jıo'nun ikinci kitabı olan Yağmur Sonrası'nı da severek okudum. Bu sefer aşk II.Dünya Savaşının ortasında Bora Bora adasında geçen bir aşk hikayesi... 
Kitap severlere tavsiyem alın okuyun, çok güzel akıcı bir kitap 6 saate okuyup bitirdim..


II. Dünya Savaşının tam ortasında yaşanan yasak aşk ve işlenen korkunç bir cinayet...

Umut tükenmiş gibi görünse de ikinci şans her zaman vardır... Ya yoksa?

Anne Calloway ne kadar çabalasa da yetmiş yıldır peşinden gelen anıları bir türlü aklından silemiyordur. Bora Bora Adasından adına gelen gizemli bir mektup ise adeta kapanan yarasını yeniden açar. 

1942 yazında, II. Dünya Savaşının en hararetli zamanında Bora Bora Adasında görev almak için orduya hemşire olarak katılan Anne, genç, güzel ve nişanlı bir kadındır. Ancak orada hiç hesap etmediği bir durumla karşılaşır. Aşk… Kalbini tutkuyla dolduran, yakışıklı asker Westry Greene karşı koyamaz. Kısa sürede aşkları, adadaki amber çiçekleri gibi filizlenirken, sazdan çatısı olan bir bungalovun altında gizli bir dünyayı paylaşırlar. Ta ki bir gece tüyler ürperten bir cinayete şahit olana kadar... Savaş rüzgârıyla ayrı yerlere savrulan çift, bir daha asla bir araya gelemez. Peki Anne, onca sene sonra çıkagelen bu mektubun izinden gidip taşıdığı vicdan azabını sonlandırabilecek midir? 

Ya siz, araya zaman, mekân, kişiler girse de gerçek aşkın peşinden gitmeye cesaret edebilir misiniz? 
Mart Menekşeleri ile gönüllere taht kuran Sarah Jiodan muhteşem bir başyapıt... Yağmur Sonrası ile tutkunun zaman tanımayan öyküsünü okurken, gözyaşlarınıza hâkim olamayacaksınız. 

"II. Dünya Savaşında Pasifikin tam ortasında kalan, yürek burkan muhteşem bir aşk hikâyesi."
Kristin HannahSayfa Sayısı: 347

***Arka kapak D&R'dan alıntıdır.***

3 yorum

  1. blogunuzu yeni keşfettim ama çok sevdim elinize sağlık çok güzel bir blog paylaşımlar hele çok güzel :)

    YanıtlaSil
  2. söylemelyimki ben büyük bir keyife okudum.gerçek bir hikaye tadında.kita öylesine çine alıyorki.kafamı kldrdığımda bu dünyaya adapte olamadım :)Tavsiye ediyorum..

    YanıtlaSil
  3. söylemelyimki ben büyük bir keyife okudum.gerçek bir hikaye tadında.kita öylesine çine alıyorki.kafamı kldrdığımda bu dünyaya adapte olamadım :)Tavsiye ediyorum..

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.