Handan-Ayşe Kulin

Ayşe Kulin severek okuduğum yazarlardan bir tanesidir. Bu kitapta da yazar beni yanıltmadı. Severek, kitabın içine girerek, sanki bir film izler gibi, yaşamış gibi gene okudum. Ellerine sağlık Ayşe Kulin...
Yazarın, Halide Edip Adıvar'ın Handan adlı kitabına atıfta bulunarak yazdığı kitapta Gezi olaylarına da değinilmiş. Ayrıntıya girmek kitabın konusuna çok değinmek istemiyorum ama bildiğim bir şey var ise bu kitap  ile Halide Edip Adıvar'ı daha yakından tanımak ve okumak istedim. Hatta nasıl olur da okumam diye hayıflandım. 

Arka Kapak:
Yalnız bir kadın mutlu olabilir mi?
"aşklarını kendileri yaratır, sonra da elleriyle yok mu ederdi bütün kadınlar, yoksa ben mi böyle tuhaftım? Yalnız bir kadın güçlü olabilir miydi? Mutlu olabilir miydi?"
Başına buyruk haliyle; hataları, sevapları, acıları, sakarlıkları, sonsuz içtenlikte ki aşkları ve zaaflarıyla hepimizden bir şeyler taşıyan, ama aynı ölçüde özgün, benzersiz bir karakter, Handan… 70'lerin çocuğu Handan, hayatının son derece hassas bir noktasında (yaralı bereli orta yaşında), Halide Edib Adıvar'ın ölümsüz eseri Handan'ın eşliğinde bir keşif, bir hesaplaşma yolculuğuna çıkmaya zorlanır. Bu yolculuk ki aşklar, aldatmalar, aldanmalar, ölümler ve entrikalardan geçecek, dahası, İstanbul'un tarihinin en hareketli, en renkli ve en "gazlı" günlerini, hem de tam ortadan kat edecektir…
Ayşe Kulin her güçlüğe, her şarta göğüs geren ve "asla pes etmeyen" bir kadının, Handan'ın sıra dışı, şakrak ve capcanlı hayat mücadelesine davet ediyor okurları.
Yayın Yılı:2014
Sayfa Sayısı:272
Yayınevi:Everest Yayınları

1 yorum

Yorumlarınız için teşekkür ederim.