Mart Menekşeleri

Kitap kurdu arkadaşım Ebru sayesinde tatilde bir yazar ve kitapları ile tanıştım. Sarah JIO'nun Türkiye'de ilk yayınlanan kitabı Mart Menekşeleri yazarın ilk okuduğum kitabıydı. Aşkın, dostluğun gizemin geçtiği güzel bir ada ve mart menekşeleri... Kitap çok başarılı, okurken merak içinde kalıyorsunuz. Daha fazlası için alın okuyun derim. Bu arada yazarın diğer bir kitabı olan Yağmur Sonrası'na başladım. Bitirince onu da paylaşacağım...

Bir kadının yüreği sırlarla dolu bir denizdir...

Gerçek aşkı yaşadığına inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir kadını ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlara rağmen yine de tek bir damla gözyaşı dökmez. 

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu davet eder. Emily ruhunda açılan yaraların iyileşmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder. 

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 yılında yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış yıllık bir aile sırrına götürecektir...

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her zaman affedeceğini eşsiz bir dille anlatıyor. 

"Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er ya da geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan muhteşem bir roman."
Jodi Picoult

"Tarih, gizem ve aşkın mükemmel bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz."
Library Journal

Sayfa Sayısı: 336

*** Arka kapak D&R'dan alıntıdır.***

11 yorum

 1. bende okuyacağım merak ettım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oku, oku muhakkak oku!Boşuna tavsiye etmem:=)Sevgilerle...

   Sil
 2. ben de okusam mı sayende mesela:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. keşke sebep olaydım ama kitap benim değil arkadaşımındı....

   Sil
 3. Çok merak ettiğim bir kitaptı yorumlamanız çok iyi oldu :') teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabı okuduktan sonra da yorumlarınızı bekliyorum...

   Sil
 4. Kitaplarla ilgili tüm yorumlarını bekliyorum canım :) Bende yoğunluktan fırsat bulursam başlıcam inşallah buna...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Muhakkak oku derim ve geri bildirim yaparsan çok memnun olurum canım:=)

   Sil
 5. Evet bende marak ettim. Benide kitap okumaya başlatsan. Özendir beni. Kıskandır. Çatlayayım. İyide olur biraz savaş haberlerini bırakıp kitap okumak vallahi iyi olur.:)
  LKıskandım seni. Çok kıskandım. Kitabı haftasonu alacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitap okumak gibisi var mı? Tamam film izlemek de var ama o başkasının gözünden oluyor. Kitabı ise sen yaşıyorsun, karakterlere sen şekil veriyorsun. Daha güzeli var mı? Oku!!!

   Sil
 6. Gerçekten güzel bir kitap bende çok beğendim :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.