Senden Önce Ben


Dergilerde reklamlarını çok sıkça gördüğüm kitabı aslında alalı uzun zaman oldu ama başka kitapları okurken bunu arkalara ittim, okuyamamıştım. Aslında ne kadar güzel bir kitapmış,nasıl bu kadar zaman elimin altında olup da okumadığım için kendime kızdım. Hiç bir şey için geç değildir deyip, okumayan varsa tavsiye ederim. Arka kapağında The Independent'in dediği gibi kitap elden ele dolaşmaya başladı bile:=)

Senden Önce Ben 

Birbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu...

Yaşamın ince detayları Loudan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu...

Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor.

Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lounun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur? 

Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün...

"Sakin Son Bölümleri Otobüste Giderken Okumayın. Ağlamamak için kendinizi tutmaya çalışırken bir enkaza dönüşebilirsiniz." 
Tracy Williams

"Bu kitabı okuyunca duygudan duyguya koşacağınız bir lunaparka girmiş gibi oluyorsunuz. Okurken dünyayı ve zamanı durdurmak isteyeceksiniz." 
Dooster

"Arkadaşların elden ele dolaştıracağı bir roman olacak. Moyes karizmatik, gerçekçi ve çarpıcı karakterler yaratmayı çok iyi biliyor." 
The Independent

"Sizi bu kadar içine çekecek başka bir kitap bulmanız çok zor. Yıllardır okuduğum en güzel kitap." 
Gill B. 

"Bu hikâyeyi kitap bittikten çok uzun bir süre sonra bile hatırlayacak, her daim yanınızda taşımak isteyeceksiniz." 
Romantic Book Lover

Sayfa Sayısı: 480

***Arka kapak D&R'dan alıntıdır.***

4 yorum

 1. çok merak ettim. gidip alayım bugün hemen :)

  YanıtlaSil
 2. ben de çok merak ettim hemen okumalıyım:)

  YanıtlaSil
 3. geçen hafta okuyup bitirdim. Hep bir umut desem de sonu hem çok üzücü hem şükretmemizi sağlayan bir şekilde bitti .. Sevdim sen senden önce ben'i

  YanıtlaSil
 4. Bu kitabı çok uzun zaman önce almıştım kitaplığımda öylece okunmayı bekliyor inşallah elimdeki kitaplar bittiğinde okuyacağım.
  Teşekkür ederim kitap yorumunuz için.

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.