Kocan Kadar Konuş

Kocan Kadar Konuş; her genç Türk kızının maruz kaldığı aile zoruyla evlendirme çabalarının anlatıldığı romantik komedi tadındaki bu kitabı okurken çok kahkaha attım. Efsun'un Sinan ile buluşmasının gökten düşen terlikle son bulması, Merve'nin gelin hamamında yaşananlar ve daha fazlası kitapta.... Deniz kenarında, yolculukta, işten sıkıldığınızda sizi rahatlatacak güldürecek bir kitap:) Muhakkak okuyun derim.

Arka Sayfa: Türkiye'de kadınların DNA'larına kodlanmış olan evlenme saplantısı, ne yazık ki bizim ailede daha yoğun. Millete ailesinden genetik miras olarak mavi göz kalır, bize bu evlenme saplantısı kalmış. 'Sinek kadar eri olanın dağ kadar feri olurmuş' atasözü, anneannem Peyker'in lafıdır. Yani o sözü söyleyen ata, bizzat benim anneannem.

Sözün özü, kocan varsa varsın, yoksa da geçmiş olsun. Hele ki bir de 30'una gelip de bekâr kaldıysan bu dünyada yatacak yerin yok!"

Evli misin?
Ya nişanlı?
Sevgilin var mı?
O da mı yok!
Yaş kaç?
Hımm. Anlaşıldı.

Sen en iyisi bu kitabı bir oku. Yalnız değilsin Türk kızı! Senden çok var -ay bunu da yanlış anlayıp trip atarsın sen şimdi. Yok, öyle demek istemedik. Ailen, çevren, eşin-dostun-arkadaşın,kankan, hepsi evlilik lafı ediyor değil mi? Ama zor iş.

Koca bulmak ÇOK zor iş arkadaş…


Yazar:Şebnem BURCUOĞLU
Sayfa Sayısı:220
Baskı Yılı:2014
Yayınevi: DEX

3 yorum

 1. Bunu çok duydum aslında yazın alıpokumalı sevgiler:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle almalısın canım, çok güleceksin:=)

   Sil
 2. haftasonu migrosta dergilere bakınırken bu kitap gözüme çarptı
  hattaa çok yaratıcı ilgi çekici diye alıp evirip çevirmiştim :)

  ee alıp okuyum ben o zaman :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.