Sevgilimden Son Mektup

Yazar Jojo Moyes'in ilk okuduğum kitabı Senden Önce Ben  oldu. Yazarın ilk kitabı dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok tutunca arkadan hemen ikinci kitabı geldi: Sevgilimden Son Mektup... İlk kitap gibi akıcı, anlaşılır ve sürükleyici, ilginç bir aşk hikayesi. Okunmaya değer, hele ki plajda ya da havuzda şezlonga uzanmış güneşleniyorken elinden düşürmek istemeyeceksin:=)

En azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var. 
Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...

1960. Jennifer Stirling zengin kocasının servetiyle lüks bir hayat yaşamaktadır. İstediği her şeye sahip olduğunu zannetse de bir gün ondan her şeyi arkasında bırakıp kendisiyle gelmesini isteyen bir adama âşık olur. Hayatında ilk defa tutkuyu hisseden Jennifer'ın önünde iki seçenek vardır: Ailesine ihanet etmek ya da aşkının peşinden gitmek...

2003. Gazetecilik kariyerinde zirveye yükselmek isteyen Ellie Haworth ünlü ve karizmatik bir yazarla ilişki yaşamaktadır. Aslında çok mutlu olması gerekirken sevdiği adamın başka bir kadına ait olması Ellie'nin hayatını ve tercihlerini gözden geçirmesine yol açar. Bundan böyle ya eksik bir sevgiye razı gelecek ya da kendini korkusuzca gerçek aşkın kollarına bırakacaktır...

Bir gün Ellie, gazete binasının tozlu arşivinde 1960'lardan kalma aşk mektuplarına rastladığında iki kadının hayatı beklenmedik bir biçimde kesişir. Acı bir aşk hikâyesinin eksik parçaları bir araya gelirken Jennifer ve Ellie'nin hayatı geçmiş, gelecek ve günümüzle tekrar şekillenir.

"Size aşk cümleleri yazdıracak bir roman..."
-Glamour-

"Modern ancak tüm zamanları aşan bir kitap. Ölümsüz bir aşka sımsıkı tutunanların hikâyesi..."
-Leila Meacham-

"Tutku denizinde yüzmek istiyorsanız Sevgilimden Son Mektup kendinize vereceğiniz en güzel hediye olacak."
-Sunday Herald-
Yazar:Jojo MOYES
Sayfa Sayısı:480
Baskı Yılı:2014
Yayınevi: Pegasus

3 yorum

  1. Aaa, konusu sardı bak beni, hemen sipariş vereyim internetten, bu sıcak Ramazan evde uzanıp kitap okumayla geçer en güzel..

    YanıtlaSil
  2. İlk kitabı okumuş çok beğenmiştim. :)))

    YanıtlaSil
  3. bu kitabı okumamıştım en kısa zamanda okuyacağım. güzel bir yazı olmuş:)

    YanıtlaSil

Yorumlarınız için teşekkür ederim.